Sanitime Biyosidal ürün ruhsatnamesi S.B ruhsatname
MACRO CHQ Meme Hijyen Ürünü

MACRO CHQ
Meme Hijyen Ürünü
BİLEŞENİ:
Klorhengzidin etken madde ve gliserin yardımcı madde içermektedir. Macro CHQ geniş spekturumlu temizlik ve hijyen özelliğine sahip bir üründür.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER:
Macro CHQ, korozif olmayan, uzun süreli etkiye sahip bir temizlik ve hijyen ürünüdür. Organik maddelerin varlığında da etkilidir. Açık renkli suda kolay çözünebilen bir üründür. Sağım ineklerinin memelerinde temizlik ve hijyen amacıyla kullanılır. Memede tam bir hijyen sağlar. İçeriğinde irritasyon engelleyiciler ve meme nemlendirici ajanlar bulunduğundan cilde temasında tahriş edici özellik göstemez. Düşük toksisite ile temizlikte ve hijyende büyük avantaj sağlar. Meme derisini yumuşak tutan kimyasal içeriği ile hayvanın memelerini esnek tutar. Sulandırmadan direkt olarak spreyle veya özel daldırma ekipmanı ile kullanılır.

KULLANIM AMACI 1:
Sağım Öncesi Meme Temizliği (1/1 Sulandırılarak)

Uygulama Şekli:
Memeyi dış etkenler nedeniyle maruz kaldığı kalıntılardan arındırmak için ürün köpük yapıcı daldırma kabı ya da sprey ile 1/1 sulandırılarak kullanılır. Hayvan memesi daldırma kabına sokularak 1-2 saniye bekletilir sonra kağıt havlu ile silinerek sağıma hazır hale getirilir.

Kullanım Amacı 2:
Meme Hijyen Ürünü (Direkt)

Uygulama Şekli:
Sulandırmadan direkt olarak sprey veya daldırma kabı ile kullanılır. Macro CHQ sulandırmadan direkt olarak daldırma kabına doldurulur. Ürünün hazneyi doldurması için kabın alt kısmını sıkınız. Hayvanın memesini kaba sokarak birkaç saniye bekletiniz. Bu işlem her sağım sonrası tekrarlanır. Ürün film tabakası oluşturmaz.

GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI:
Gıdalarda kalıntı bırakmaz.

KONTRENDİKASYONLAR:
Belirtilmemiştir.

GENEL UYARILAR:
Kullanmadan önce Veteriner Hekime başvurunuz. ÇOCUKLARIN ULAŞAMAYACAĞI YERLERDE BULUNDURUNUZ. Mukozaların antisepsisi amacıyla uygulamanaz.

MUHAFAZA ŞARTLARI VE RAF ÖMRÜ:
Raf ömrü oda sıcaklığında (15-24°C) ve UV ışınlarından uzakta 2 yıldır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ:
5-20-30 kg’lık polietilenden yapılmış sert plastik bidonlarda sunulmuştur.

SATIŞ YERİ ve ŞARTLARI:
Veteriner hekim reçetesinde tabi olmayıp veteriner muayenehanelerinde ve eczanelerde satılır.